چسب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ

ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ
پشم سنگ در زبان انگلیسی Rock Wool نامیده می شود جزء خانواده عایق های حرارتی متشکل از الیاف معدنی است به همین دلیل گاهی به آن Miner Of Wool هم اطلاق می شود .
عایق پشم سنگ با شکل ها و ساختارهای مختلف در ساختمان های مسکونی ، مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاه نفت و گاز نیروگاهها و صنایع سنگین به عنوان عایق حرارتی و صوتی کاربرد گسترده ای دارد . از مشخصات عایق پشم سنگ عملکرد در برابر آتش ، ویژگی های بیولوژیکی ، سازگاری با محیط زیست ، قابلیت عایق حرارتی ، محدوده دمایی وسیع کارکرد و بهداشت و ایمنی مناسب را می توان نام برد .
مقاومت حرارتی کلی یک ساختار ترکیبی که به وسیله مقاومت حرارتی هر یک ازمواد تشکلیل دهنده ساختار محاسبه می شود .
ایستایی موثر پشم سنگ در برابر دما در محدوده -۲۵۰ ~ +۸۰۰ ºC است . الیاف پشم سنگ در مقابل شعله مستقیم تا ۴ ساعت مقاوم است نقطه ذوب الیاف پشم سنگ بیش از ۱۲۰۰ ºC است و توانایی کارکرد مداوم در دامنه دمایی – ۱۵۰ ºC تا +۷۰۰ ºC را دارد .
ضریب رسانایی حرارتی پشم سنگ کمتر از ۰٫۰۰۴ W/mK می باشد که آن را در زمره عایق های بسیار مطلوب قرار داده است .
ویژگی آکوستیکی پشم سنگ از دو طریق به کاهش صدا کمک می کند . با کاهش انتقال صدا در میان اجزای متشکله سازه و جذب صدا در سطح .
عایق پشم سنگ بازدهی بالایی در جذب و کاهش صدا دارد به همین دلیل در فرودگاهها استودیوهای صدابرداری، زیر ریل ها در ایستگاههای متروی داخل شهری به منظور جلوگیری از انتقال ارتعاشات و صدا کاربرد دارد .
گرچه پشم سنگ آب را دفع می کند و جاذب رطوبت نیست لیکن اگر از آن برای عایق کاری لوله های تاسیساتی استفاده شود باید با یک پوششش ضد رطوبت محافظت شود .